16 OKT

ELWAFEST 2022

(0)

 

Taas on Elvas tulemas Tartumaa ja Jõgevamaa harrastusteatrite festival, mis paraku küll paar aastat koroona tõttu toimumata on jäänud, aga sel aastal 29.-30.oktoobril loodetavasti teoks saab.

Sel korral on rahva ette astumas

Vilde Teater kahe lavastusega: esimene lavastus onKVARTETT(lavastaja Ülle Sillamäe) – nukker ja naljakas lugu neljast ooperilauljast, kes taaskohtuvad vanadekodus. Vilde Teatri teine etendus on „MA JA SA” (lavastaja Iiris Õunpuu külalisena), mis räägib armastusest – millest räägib mees, keda juba lapsena tema pime vanaema nimetas väga eriliseks?

               

Teater Must JaAM tuleb festivalile lavastusega „RAAMID”(lavastaja Janno Puusepp) – lugu perekonnast, kus saatus on vangistanud ema väga kitsastesse raamidesse.

Foto kirjeldus ei ole saadaval.

Improteater RUUTU 10 esineb lavastusega BITCEPTION(trupi ühislooming) – lavastus on inspireeritud 2010. aasta hittfilmist Inception ja esitatakse koomilisi hetki, mis on teistes koomilistes hetkedes.

Noorteteater Mängult Teater osaleb lavastusega „JAH, ON VAJA OODATA, IKKA SAMA LUGU (lavastaja Virko Annus, muusikaline kujundus ja tantsuline liikumine Kristina Pašhkevicius) – tegemist on 5 ootava naisega, kes ootavad kõik erinevalt, mäletavad oma ootuse algust erinevalt, elavad läbi oma ootust erinevalt ning vormistavad oma ootuse lõpu erinevalt.

     

Tabivere Harrastusteater väisab Elvat lavastusega „LAIP SAHVRIS” (lavastaja Märk Koik) – ühe peaaegu normaalse pere päevast saab arusaamatuste virvarr, kui pereema Manda leiab oma sahvrist laiba. Siinkohal ei saa nimetamata jätta, et see näidend on kirjutatud meie Margus Möll´i poolt ning seda on lavastatud paljudes harrastusteatrites.

           

Teater E.H.K. pakub vaatamiseks lavastust ÕIEKESED(lavastaja Esta Sokk) – ühes külas elavad kaks Õiet – kaks naabrinaist ja pensionärist südamesõbrannat -, kes pika elu jooksul nii lähedaseks saanud, et ei suuda enam korralikult isegi riidu minna.

       

Puurmani näitering astub püünele lavastusega PAISU TAGA(lavastaja Keiu Kess) – lugu inimestest, keda seob kummaliste ja müstiliste lugudega paik, mälestused ja üksindus.

       

Põltsamaa KUUKATSUJAD mängib lavastust PUBLIKULE KEELATUD(lavastaja Keiu Kess) laval on Pariisi bulvariteatri hooaja alguse sagin, kus kohtuvad ambitsioonikad näitlejad, visionäärist lavastaja ja lihtsad teatritöötajad.

Meie oma Elva Harrastusteater esineb lavastusegaNELJA NAISE TALU(lavastaja Maarja Palm)neli toimekat ja tegusat naisterahvast saadavad talus oma päevi mööda, kuni ühel hommikul saabub tallu sulane Sass, kes paneb elu talus kihama kui sipelgapesa.

       

Fotod: Marko Hõrak

LendTeater osaleb festivalil lavastusega KIRJAD EMALE(lavastaja Aire Pajur)teismelisena on meie arusaam ja hinnangud vanematest väga erinevad sellest, kuidas mõistame vanemate käitumist ise vanas eas olles.

     

Fotod: Elva Foto

Näha saab väga eriilmelist teatrit ning publik võib nautida etendusi – seekord tuleb palju teatrit lausa koju kätte väga taskukohase hinnaga – päevapilet maksab 8 € ning selle eest saab vaadata just nii palju etendusi, kui sel päeval näidatakse. Pileteid saab osta kohapealt enne etendusi.

Juhime tähelepanu sellele, et teatrifestival algab laupäeval, 29. oktoobril kell 9.45 avamisega LendTeatris (Pikk 73) – esimene etendus on kell 10 – ning kaks esimest etendust ongi kavandatud LendTeatrisse (Puurmani Näitering ja LendTeater).

Sealt edasi alates kella 13-st toimuvad etendused Elva Kultuurikeskuses (Kesk 30)

Laupäeval, 29.10.2022

Festivali avamine kell 9.45 LendTeatris (Pikk 73)

10.00 – 11.20 – „PAISU TAGA” (Puurmani Näitering) LendTeatris

11.40 – 12.20 – „KIRJAD EMALE” (LendTeater) LendTeatris

NB! Järgnevad etendused toimuvad Elva Kultuurikeskuses (Kesk 30)

13.00 – 14.20 – „KVARTETT” (Vilde Teater )

15.10 – 16.00 – „JAH, ON VAJA OODATA, IKKA SAMA LUGU”

(Mängult Teater)

17.00 – 18.20 – „PUBLIKULE KEELATUD” (Põltsamaa Kuukatsujad)

18.45 – 19.15 – „BITCEPTION” (Ruutu 10)

Pühapäeval, 30.10.2022

Festivalipäeva sissejuhatamine kell 9.50 Elva Kultuurikeskuses (Kesk 30) – KÕIK ETENDUSED TOIMUVAD KULTUURIKESKUSES.

10.00 – 11.00 – „LAIP SAHVRIS” (Tabivere Harrastusteater)

11.40 – 12.35 – „ÕIEKESED” (Teater E.H.K.)

13.05 – 14.05 – „RAAMID” (Must JaAM)

14.45 – 15.55 – „NELJA NAISE TALU” (Elva Harrastusteater)

16.30 – 16.50 – „MA JA SA” (Vilde Teater)

17.30 – 18.00 – Festivali kokkuvõte ja lõpetamine

Kuna festivali ajakava võib veel ettenägematutel asjaoludel muutuda, siis palun jälgige reklaami ka sotsiaalmeedias.

KUUPÄEVALGUSETENDUSKOHTPILET
9. detsembril 2022Kell 19Salongiõhtu JUHAN UPPIN´ igaElva LendTeater (Pikk 73 Elvas)Piletid 15 € / 10 €
müügil SIIN!
17. detsembril 2022Kell 12JÕULUVANA KOTTTõrva vald
18. detsembril 2022Kell 11JÕULUVANA KOTTBRONEERITUD