6 Nov

ElwaFest 2022 selleks korraks läbi

(0)
Tartumaa ja Jõgevamaa harrastusteatrite festival ElwaFest 2022 on selleks korraks lõppenud – üle kahe aasta sai ühine festival taas teoks ja teatrirahval suur rõõm kohtuda. 🙂
Kaks päeva oli täis eripalgelisi lavastusi – oli hingekriipivaid, oli mõtlemapanevaid, oli naerutavaid.
Suur heameel oli näha, et teatrihuviline publik meie festivali üles leidis ning kahel päeval etendustele kaasa elas. Usun, et nad ei pidanud pettuma ja said nädalavahetusest nii head tuju kui mõtteainet.
Tänase päeva lõpetuseks naerutas publikut meie enda Elva Harrastusteater lavastusega “Nelja Naise Talu”.
Aitäh festivali toetajatele – Eesti Kultuurkapital, Elva Vallavalitsus, Eesti Harrastusteatrite Liit, SA Elva Kultuur ja Sport, Kultuuriaken, B Pluss Elva Raamatukauplus, Corpwear OÜ, TT Print, Seri Disain, Gravex OÜ, Reklaamibüroo Feiss OÜ.
Aitäh kõigile, kes aitasid festivali korraldada (Elva Kultuurikeskus, Margus Möll, Kristjan Vaher, Irina Radionova, Karl Bussov) ja festivalil igati abiks olid (Margus Möll, Irina Radionova, Heli Bunder, Kaidi Sööt, Karl Bussov, Margit Kaliste, Lea Kurvits), aitäh osavõtjatele-esinejatele (Puurmani Näitering, Vilde Teater, Mängult Teater, Põltsamaa KUUKATSUJAD, RUUTU10, Teater E. H. K., Must JaAM, Elva Harrastusteater), aitäh žüriile (Margit Salmar, Kristiina Oomer, Kristjan Lüüs), aitäh jäädvustajatele (Kristjan Vaher, Marko Hõrak, Kayvo Kroon, Margus Ansu) ja toitlustajatele (Kohvik ELWA) – ilma teieta poleks festival teoks saanud. 🙂
Žürii koosseisus Margit Salmar, Kristiina Oomer ja Kristjan Lüüs tänasid kõiki esinejaid ja jagasid tunnustusi.
Tartumaa ja Jõgevamaa harrastusteatrite festivali GRAND PRIX pälvis lavastus “RAAMID” (Must JaAM koostöös Viljandi Seasaare Teatriga, autor ja lavastaja Janno Puusepp).
Jõgevamaa parim lavastus oli “PUBLIKULE KEELATUD” (Põltsamaa KUUKATSUJAD, lavastaja Keiu Kess).
Tartumaa parimaks lavastajaks tunnistati JANNO PUUSEPP (lavastus “Raamid”) ning Jõgevamaa parimaks lavastajaks KEIU KESS (lavastus “Publikule keelatud”).
Parimaks naisnäitlejaks nimetati žürii poolt AIRÉ PAJUR (lavastuses “Kirjad emale”) ja parimaks meesnäitlejaks ÜLLAR KARU (lavastuses “Publikule keelatud”).
Eripreemiaid jagati kaks:
* muusikalise kujunduse ja lavalise liikumise eest – MÄNGULT TEATER (“Jah, on vaja oodata, ikka sama lugu”, lavastaja Virko Annus, liikumisjuht ja muusikaline kujundaja Kristiina Paškevicius)
* ansamblimängu eest – Teater E. H. K. (“Õiekesed”, lavastaja Esta Sokk)
Aitäh teile – loodetavasti kohtume järgmisel aastal jälle! 😉
MONOMAANIA on tulemas! 😉