02.10.2017

Uus hooaeg LendTeatris on alguse saanud

(0)

Uus hooaeg on avatud. Avalik avamine pereüritusena oli 8.septembril – Merlin Ponna rääkis lastega teatrijutte ja lapsed tõid lavale näidendi “Kolm karu”, sellest läksid lapsed nii hoogu, et tahtsid aga veel ja veel ning pärast esitasid vanematele veel omaalgatusliku lavastuse.

Uue lavastuse “Kaks teist tooli” proovid alles käivad ja avalik esietendus saab teoks 11.oktoobril. Tõsi on ka see, et algne esietendus oli juba jaanipäeval, kuid nüüd on lavastus vaja uuesti taastada, sest osaliselt on meil ka uued osatäitjad.

Lavastust “Kaks teist tooli” mängime lisaks esietendusele veel 16.oktoobril – algus ikka kell 19.

      

 

14.oktoobril saab teoks esimene lühilavastuste festival Eestis – idee saime eelmisel aastal Fääri Saartelt, kus käisime rahvusvahelisel lühilavastuste festivalil. Eesti Harrastusteatrite Liit pani oma toetava õla alla ja üleskutsele osaleda uudsel festivalil oli elav vastukaja – nii on meil hetkeseisuga oodata 15  etendust truppidelt üle Eesti.

Alustame hommikul kell 11.

Monomaanial jaanuaris oli osalejaid palju nii osalejate kui vaatajate poole pealt, loodame, et ka see festival leiab vaatajates poolehoidu ja rohket külastamist.

Eelmisel hooajal alustasime salongiõhtutega, kuhu kutsusime erinevaid muusikainimesi, kes lisaks laulmisele ja muusikale tutvustasid oma lavateed  ka juttu puhudes.

Kevadel õnnestus küll ainult kaks salongiõhtut korraldada, aga kuna huvi nende vastu kasvas, siis tahame sel hooajal taas muusikaõhtuid teha.

Esimese külalisena väisab LendTeatrit 21.oktoobril kell 18 andekas ja mitmekülgne folkmuusik Kulno Malva, kes folkfestivalidel endale palju fänne kogunud ning oma võrratu muusikaga publikut hullutanud.

      

 

7.novembril kell 18 on aga oodata säravat juubilari Voldemar Kuslapit, kes end laulnud paljude eestimaalaste südameisse.

Jõuludeks on oodata jõuluteemalist lastelavastust ning meie toredad nukud ootavad nukulavastust, et end lastele näidata. Usume, et veel selle aastanumbri sees saame käed nukuteatriga valgeks! 😉

Klassikast ei pääse me ka üle ega ümber – ja kui juba klassika, siis ikka maailmaklassika! Kes siis veel, kui mitte Shakespeare! Ja mis siis veel, kui mitte “Hamlet!”   Oleme kõik väga põnevil ja valmis sukelduma Williami loomingusse!

Ka kodumaised klassikud ei jää meist puutumata – Oskar Luts on armastatud kirjanik, kel on nii tuntumaid kui vähemtuntud teoseid. Üks neist esietendus suvel O.Lutsu majamuuseumi aias (“Viimne pidu”), aga neile on veel lisa tulemas – Lutsu loomevaramu on ammendamatu ja pole oma aktuaalsust praegugi kaotanud.

LendTeatris tulekul:

LendTeatris (Pikk 73 Elvas)
11.okt. kell 19
KAKS TEIST TOOLI (esietendus!)
14.okt. kell 11 – 19
ÜLERIIGILINE LÜHILAVASTUSTE FESTIVAL  “LOOMELEND”
16.okt. kell 19
KAKS TEIST TOOLI
21. okt. kell 18
SALONGIÕHTU KULNO MALVAGA
23. okt. kell 19
HAMLET (esietendus!)
25. okt. kell 19
HAMLET
7.nov. kell 18
SALONGIÕHTU VOLDEMAR KUSLAPIGA