04.10.2017

Lühilavastuste festival läheneb!

(0)

14.oktoobril 2017 saab Elva LendTeatris teoks Eesti esimene lühilavastuste festival.

Idee lühilavastuste festivali korraldamiseks saime eelmisel aastal Fääri Saartel just sellisel festivalil osaledes – mõtte käis välja meie trupi Merlin Ponna ja me ise olime ideest väga vaimustuses, Eesti Harrastusteatrite Liit eesotsas Kristiina Oomeriga tuli meie ettepanekuga kohe kaasa ning sealsamas Fääri Saartel sai paika pandud Eestis toimuva lühilavastuste festivali toimumisaeg: 14.oktoober 2017!

Uskumatu, aga aasta on möödunud kiirel lennul ja 14.oktoober koputab juba uksele. Kuid sellele on eelnenud loomulikult üksjagu töid ja toimetamisi. Esimese registreerumise festivalile kuulutasime välja juba kevadel, et saada aimu, kas sellise festivali vastu üldse huvi on – lühivormid teatris pole just väga palju viljeldav väljund, pealegi on festivalil lisaklausel, et esitatav lugu peab olema omaloominguline – et innustada inimesi ise looma – ja sel eesmärgil tegid koostööd Eesti Harrastusteatrite Liit ning Drakadeemia, kust on aastate vältel võrsunud päris palju draamatekstide loojaid, ja juulis toimunud EHL-i suvelaager oli pühendatud just näidendite kirjutamisele.

Kevadel oli näha, et huvilisi sellisele festivalile on küll ja küll – osaleda soovijaid oli küll ja küll ning tekkis väike kartuski, kas õnnestub kõik ikka ühele päevale ära mahutada.

Suvi on vahepeal korrektiive teinud ning osad registreerunud on loobunud, aga samas on juurde tulnud uusi huvilisi. Viieteistkümnest registreerunud trupist ja kaheksateistkümnest lavastusest on äraütlemiste ja juurdetulemiste aritmeetika teel jäänud lõplikuks tulemiks 10 truppi ja 10 lavastust – see on väga optimaalne arv, sest isegi kui on tegemist LÜHIlavastustega, siis ühte päeva mahutada üle 10 lavastuse oleks liig, sest ka inimeste vastuvõtuvõimel on piirid.

Niisiis on meie esimesel üleriigilisel lühilavastuste festivalil osalemas 10 truppi üle Eesti:

Elva Harrastusteater (Elva)

Must JaAM  (Tartu)

Jabloko   (Rakvere)

TUNGAL  (Tornimäe, Saaremaa)

Tegeltkah  (Suure-Jaani)

Vana Vabriku Kinoteater  (Tallinn)

Kiili Harrastusteater  (Harjumaa)

Pajusi Teater  (Jõgevamaa)

Rein Annuk  (Tartu)

LendTeater  (Elva)

Teatripäeva alustame kell 11 ja ootame arvukat osavõttu ka publiku poolt.