01.02.2017

Tartumaa tantsupäev 28.01.2017

(0)

Laupäeval, 28.jaanuaril sai Kambjas teoks X Tartumaa talvine tantsupäev.

Kaks talvist tantsupidu (aasta alguses Kambjas ja detsembris Tartus) on otsustanud ühena kokku saada, et kolida lõplikult ära Tartusse.

Juba kell 15 said rahvatantsijad kokku, et harjutada esitamisele tulevaid tantse, nii et päev oli kõigile tegus.

Kava:
17.30–17.45 Üheskoos õues tantsimine
18.00–19.30 LENDTEATRI etendus „Hopp, Johanna!“, millest võtavad osa kõik talvisel tantsupeol osalevad rühmad ning tantsitakse elava rahvamuusiku järgi Anna Raudkatsi tantse.

Peo kunstilised juhid on Ave Anslan ja Kati Grauberg-Longhurst.

Aitäh rahastajatele: Eesti Kulturkapitali Tartumaa ekspertgrupp, Kambja Vallavalitsus, Rahvakultuuri Keskus

Oli au esineda lavastusega “Hopp, Johanna!” – mis kõneleb meie rahvatantsulegendist ja rahvatantsude loojast Anna Raudkatsist -, Tartumaa talvisel tantsupäeval, kus oli koos palju rahvatantsijaid, kes ka ise etenduses kaasa lõid.

“Hopp, Johanna!” on selle poolest eriline lavastus, et iga esinemine on eripärane, kuna lavastusse on kaasatud rahvatantsurühmad sellest piirkonnast, kus lavastus esitamisele tuleb – nii on absoluutselt iga etendus omanäoline ja selle kujundavad just osalevad rahvatantsurühmad, sest lisaks erinevatele tantsijatele on väga erinevad ka esitatavad tantsud. Lisaks sellele on vaatajatele ja osalejatele alati ka üllatus improesinemise näol – kõige hakkajamatel ja julgematel on võimalus etenduses kaasa lüüa, etendades väikest pantomiimi vastavalt esitatavale tekstile. Sel korral suur tänu Meelikale ja Taavile, kes tegid oma rolli suurepäraselt ja vaatemänguliselt – aitäh! 🙂

Tantsurühmad esitasid Anna Raudkatsi tantse ning ilmestasid oma esinemisega kõnealust etendust Kambjas.

Enne etendust oli Astrid Halliku poolt väga armas mulle üle anda Tartumaa Ekspertgrupi poolt antud AASTA KULTUURITEGIJA 2016 tänukiri MTÜ Loomelennule ehk siis LendTeatrile – aitäh ilusa tunnustuse eest! Mul endal kahjuks ei olnud võimalik haiguse tõttu 13.jaanuaril Reolas Tartumaa kultuurirahva tänuõhtul osaleda, aga oli armas, et tunnustäht anti Kambjas üle kindlasti sama pidulikul moel kui kultuurirahva tänuõhtulgi, tunnistajateks Tartumaa vaimustavad rahvatantsijad. Aitäh kõigile! 🙂

Mulle väga meeldivad dokumentaalsed lavastused ja elulooliste näidendite kirjutamine on mind ennast harinud eesti kultuuri osas. Nii olen saanud palju rohkem teadmisi “Vanemuise” omaaegse karakternäitleja Leopold Hanseni, eesti klassiku August Kitzbergi ja eesti rahvatantsu ema Anna Raudkatsi elust ning see on minu enda jaoks olnud alati väga põnev protsess – avastada teada-tuntud kultuuriinimeste elulugusid, kaevuda sügavuti nende eludesse ning avastada sealt huvipakkuvaid seiku.