12.07.2016

Püstol paukus Pajusis

(0)

Vahel õnnestub ka “püstolit” teha. Teatrikeeles tähendab see ootamatut asendust mõnes lavastuses. Kui ma nüüd meenutama hakkan, siis ausalt öeldes ei tulegi mulle esimese hooga meelde, kas ma üldse kunagi “püstolit” olen teinud – enda arvates ei ole. Vähemalt meenutada ei suuda. Seekord aga pakuti mulle Pajusi Teatri suvelavastusse üht rolli. Nagu ikka suvelavastuste puhul, oli ka seekordne projekt nii-öelda teatrilaagrina toimuv nädalane prooviperiood, mis päädis ühekordse etendusega pühapäeva õhtul. Minul õnnestus alles reedel proovi minna ja aimu saada, mis seni on tehtud, mis toimub ja mis on minu roll. Teksti polnud just väga palju – kõigest ca 3-3,5   A4 lehekülge dialoogi – ja see oli suhteliselt loogiline tekst, nii et minu osa jäi ruttu meelde.

Olen kunagi Kivirähu “Teatriparadiisi” “Vanemuises” näinud ja ei saa öelda, et see mulle väga suurt elamust oleks jätnud – ei suutnud sellest suurt midagi meenutada -, pigem jättis mulje, et on kirjanikul tellimustööna sulest välja imetud ja püütud  seda võimalikult naljakaks teha, ilma et see oleks õnnestunud.

Nüüd näidenditeksti lugedes tundus igatahes naljakam. 🙂 Koos mängisid nii Jõgevamaa kui Tartumaa näitlejad ning paljusid neist olen vaid laval näinud, aga mitte koos mänginud. Tartumaa omadega on siiski olnud varemgi võimalus koos laval olla, kuid Jõgevamaa näitlejatega mitte. Nii sain käe valgeks ka Pajusi Teatris. 🙂

Sellised projektid pakuvad vaheldust, ja kuigi mul poleks kindlasti olnud võimalust nädal aega kohal olla, siis oli tore mõneks päevakski lülituda teise maailma, teise keskkonda, näha uusi inimesi, leida uusi tuttavaid.

Etendusepäeval sadas vihma, aga etendust see õnneks ära eui rikkunud, rahvast oli palju ja tore oli, et elati kaasa, naerdi palju ning kogu lavastuse saab õnnestunuks lugeda. Kindlasti andsid ka näitlejate mängule juurde just publikureaktsioonid – näitlejad andsid endast maksimumi ning kõik töötas lavastuse kasuks.

Kutselisedki näitlejad kinnitavad, et suveprojektides õnnestub osaleda sellises projektides ja koostööd teha niisuguste näitlejatega, kellega tavaliselt laval koos olla ei õnnestu – ja see on ainult rikastav ning põnev kogemus, toob vaheldust ja meeldivat värskendust.

Sama saan minagi öelda – on meeldiv vaheldus ja tore kogemus. 🙂