27.03.2023

LendTeatri lennukas teatrikuu!

(0)

Märtsikuu – TEATRIKUU! – on LendTeatril õige tegus olnud.

Ennekõike sellepärast, et LendTeatris oli taas üle hulga aja teatris ESIETENDUS! Sellel aastal lausa ESIMENE!

Lavastust “AVAMEELSELT ABIELUST” oleme sel kuul mänginud 5 korda ning seda on väga hästi vastu võetud! Vaatajate tagasiside on olnud väga positiivne ning kõige enam puudutabki just see, et need on pärislood eesti abielupaaride elust – väga elatakse kaasa ning vaatajate sõnul on neil äratundmisrõõmu üsna palju. Meile endile on elamuseks pärast etendust teatrimajas toimuv vestlusring vaatajatega – alati on huvilisi, kes on valmis jagama etendusest saadud muljeid. Vestleme lavastusest, lavastuses kõne all olnud teemadest, lavastusprotsessist – juttu jätkub kauemaks.

8. märtsil käis esinemas Sangaste Lõõtsaklubi, kes andis meeleoluka naistepäevakontserdi ja publiku kaaselamine oli nii soe ja südamlik, rahvas laulis saalis kaasa – lõõtspillimuusika ja rahvalikud laulud haaravad kõiki endaga jäägitult kaasa!

9. märtsil külastas meid Elva Linnaraamatukogu matkaklubi, kes lõpetas Elva linna kultuuripaikadega seotud matka LendTeatris. Vestlesime LendTeatri elust-olust, tegemistest ja lähituleviku plaanidest. Suur rõõm on näha nii entusiastlikke ja tarmukaid inimesi, kes huvituvad kõigest, mida Elva linnas ja vallas pakutakse.

10. märtsil viisime tükikese LendTeatrist ka Läänemaale Varblasse, kus lustlikul naistepäevapeol naerutasime publikut igahalja lavastusega “Mees ja naine”. Sõit oli pikk, kuid publikult saadud emotsioon nii ere, et lühendas kojusõitu lausa poole võrra! 😉

Tore oli teatrikuul teha koostööd Elva lasteaedadega, nii Õnneseene kui Murumunaga – mõlemad lasteaiad külastasid LendTeatrit. Kuidas muidu uus teatripublik peale kasvab – ikka maast-madalast! 🙂 Rõõm on tõdeda, et lasteaedades tehakse lastega usinasti lavastusi ja laste mängulust annab endalegi tiivad!

22. märtsil käis LendTeatris külas Suure-Jaani näitering “Tegeltkah” lavastusega “Perekonnapidu”, mis vaatajate poolt soojalt vastu võeti – publikule meeldis üllatusterohke lugu, mis tragikomöödiana inimesi köitis.

24. märtsil oli LendTeatril au osaleda Elva valla sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna tunnustussündmusel väikese etteastega. Oleme väga tänulikud, et meil oli võimalus avaldada omapoolset lugupidamist ja austust äärmiselt keerulise töö tegijatele – kõnealune valdkond läheb aastatega aina mitmetahulisemaks ja meiepoolne suur tänu inimestele, kes südame ja suure pühendumisega seda tööd teevad. Aitäh, et nende panust märgatakse ja tunnustatakse!

Aitäh Kayvo Kroonile, kes jäädvustas sündmust ja osalejaid.

25. märtsil toimus Kiili Rahvamajas Eesti harrastusteatrite lühilavastuste festival “Loomelend”, mis kunagi sai alguse just Elvast – käisime Fääri Saartel rahvusvahelisel NEATA festivalil lühilavastuste festivalil ning pärast seda väga vahvat kogemust tuli meil idee korraldada Eestis samasugune festival. Esimene Eesti harrastusteatrite lühilavastuste festival “Loomelend” korraldati just Elva LendTeatris ja meil on hea meel, et see festival liigub elujõulisena edasi. LendTeater osales Kiili lühilavastuste festivalil lühilavastusega “ISA”, millega LendTeater esindas 2022.a. septembris NEATA festivali (Põhjamaade harrastusteatrite festival) Rootsis Örebros ja pälvis väga sooja vastuvõtu äärmiselt aktuaalse temaatikaga nii Eestis kui mujal Euroopas.

26. märtsil väisasime koguperelavastusega “Teofrastus” Ruusa Rahvamaja – meie lugu Peedu raudteejaama kodutust kassikesest ja tema koduotsingutest liigutas saalitäit rahvast. Rõõm oli näha nii palju lapsi koos vanematega teatri-pühapäevast osa saamas ja Teofrastuse saatusele kaasa elamast.

29. ja 30. märtsil mängime veel lavastust “AVAMEELSELT ABIELUST” – 29. märtsil kell 19 NÕO KULTUURIMAJAS ja 30. märtsil kell 19 Elva LendTeatris.

LendTeatris me seda lavastust käesoleval hooajal enam ei mängi – mida uus hooaeg toob, selgub sügisel. Nii et sel nädalal on veel kaks võimalust siinkandis lavastust “Avameelselt abielust” näha – piletid nimetatud etendustele on saadaval teatri kodulehel lendteater.ee.