26.06.2016

Jälle samm edasi

(0)

Paar päeva oleme teatrimajas ka korralikult tööd teinud – no olgu, mitte NII korralikult, et oleksime 12-13-tunnised tööpäevi teinud! 🙂 – ja üsna hulk asju sai ära tehtud.

Margus ja Tuuli paigaldasid kohvikuosa lakke lambid. Võib ju mõelda, et mis see siis ära ei ole – paar lampi lakke panna -, aga see pole ka niisama lihtne  – need oli vaja saada teistest valgustest eraldi lüliti alla, et kohvikuvalgus oleks täiesti sõltumatu ning seda saaks sisse-välja lülitada ilma teisi valgusallikaid segamata. Ja seda juhtmeterägastikku oli ikka kohutavalt palju!

Meie Peeduga jällegi värvisime lavatagust seina ja ust. “Kolmes kanges” lahendasime olukorra musta kangaga, aga “Ristumises peateega” on vaja ka ust kasutada ja siis kangavariant läbi ei lähe.

Eilne päev algas varakult ja algne plaan oli tegeleda publikuosa tõstmisega, niipalju kui see võimalik on. Aga plaanidel on kombeks muutuda – nii ka seekord. Kaks ruumi on meil seni seisnud liivahunnikute all ja oodanud paremaid päevi – need paremad päevad saabusid eile, sest leidsime, et tegelikult on meil neid ruume hädasti vaja, et saaksime näitlejateruumis ja majandusruumis natuke korda luua. Niisiis läks eile põrandate valamiseks – kanalisatsioonitorude jaoks kaevatud kraavid said kinni aetud, veega kastetud ja betooniseguga üle valatud. Margus oli muidugi põhitegija, aga ma aitasin ka labidatöödega, et saaks ülearuse liiva, kivid ja prahi välja viia.

Sai ära valatud ka teise publikutualettruumi põrand – selle tualettruumi saaks ju ka valmis teha, aga praegu ei ole meil tualetipotti. Kui kellelgi on üle mõni väga heas korras tualetipott – no näiteks seisab lihtsalt niisama ja ei leia kasutust -, siis meile sobiks see väga hästi. 🙂

Eks näis, kas tänaseks on põrand korralikult kivistunud. Oleks ju tore, kui saaks eraldi ladustada asjad, mis ei kuulu otseselt näitlejateruumi, ja kui saaks sisse seada ka kontoriruumi. No olgu-olgu – eks sinna peab enne lisaks betoonile veel midagi põrandataolist ka tekitama…

Ja siis võtsime käsile lava. Seni oli meie lava üsna ajutist nägu – polnud korralikult kinnitatud, oli üsna ebatasane ja plaatidega kaetud ainult osaliselt. “Ristumine peateega” lavastuse tarbeks on aga vaja siiski kindlamat lava ja nii saigi lava kindlustamine ette võetud. See tähendas esmalt ajutiste saepuruplaatide eemaldamist – need lähevad vahekoridori ehitamiseks – ja vineeride parajateks tükkideks lõikamist. Vineeride alla oli vaja paigaldada ka veel parketitasanduskangast, et põrand pisutki vähem koliseks. See kõik oli üsna töömahukas ja esimesel hetkel ei paista ehk publikule silmagi, aga meie ise tunneme küll vahet, mis oli lava enne ja mis on ta nüüd.

Siis hakkasime vineeritükke paigutama sobivalt ja Margus kinnitas põranda kapitaalselt – lõpptulemus sai ilus küll!

Täna läheb sellele värv peale ja teisipäeval saab publik tulemit näha. 🙂

Põrand publiku jaoks jäi esialgu veel tõstmata, sest meil on siiski liiga vähe aluseid, et saaksime kardinaalseid muutusi teha. Kaalusime küll ühe rea tõstmist, aga jõudsime otsusele, et ootame veel kaubaaluseid, et korraga pisut enam tõsteefektiivsust saavutada.

Järgmine suurem töö, mis tegemist ootab, on juba teada, aga seda siiski enne teisipäeva ilmselt ei jõua. Näitlejad  “tagahoovis” ehk siis näitlejateruumis peavad oma mugavusi paraku veel ootama.

Aga pole hullu – tasapisi asjad arenevad. Ja seda ikka ainult tänu teile, kes te olete annetanud remondi heaks – aitäh teile! 🙂 Ilma teie abita ei sünniks midagi.

Teisipäeval, 28.juunil kell 19 on kõik oodatud vaatama etendust “Ristumine peateega”. Kohvik on ka avatud – tund enne etenduse algust ja etenduse vaheajal! 🙂