29.01.2015

Festival MONOMAANIA Elvas

(0)

17.jaanuaril toimus Elvas kolmas harrastusteatrite monolavastuste festival MONOMAANIA, mille üks eestvedajaid Aireé Pajur ka ise laval üles astus.
LendTeatri esituses mängiti Aireé Pajuri poolt kirjutatud “Terasmeest”, lavastaja Tess Pauskar, ning nimirollis esines Aireé Pajur.
Sel Monomaanial astus üles küll ainult neli näitetruppi, kuid Aireé Pajur on lootusrikas, et järgmine Monomaania on taas kahepäevane ning toob Elvasse rohkem esinejaid kui sel korral.
Parima naismonomaani “Leopoldi” (autor skulptor Kahrut-Silvester Vilbaste) ning Bertolt Brechti nimelise näitlejapreemia pälvis Aireé Pajur ning parima meesmonomaani “Leopoldi” ja Konstantin Stanislavski nimelise näitlejapreemia Margus Mankin lavastuse “Hingevaev” lavastamise ja esituse eest.
Skulptor Kahrut-Silvester Vilbaste käe all valminud “Leopoldid” saavad loodetavasti traditsioonilisteks MONOMAANIA trofeedeks parimatele monomaanidele ning järgmine MONOMAANIA on juba kahe aasta pärast.
Žüriis olid seekord Sven Karja Vanemuisest, Kati Ong Pärnu Endlast ja Taago Tubin Viljandi Ugalast.
MONOMAANIA sai teoks tänu HKK Sinilind tegusale ettevõtmisele-eestvedamisele, Hasartmängumaksu Nõukogule, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa Ekspertgrupile, MTÜ Loomelennule ning toeks ja abiks olid etendustel heli ja valgusega Margus Möll, salvestustega Kayvo Kroon ning fotojäädvustustega Marko Hõrak.