26.08.2015

“Terasmehe” Armin ja “Pimeda toa” Maria tõid Airé Pajurile näitlejapreemia

(0)

21.-23.augusti oli Palamuse täis teatrit – nimelt toimus Palamusel juubelihõnguline XV Külateatrite festival.

Sedapuhku mängiti festivalil 35 etendust erinevatelt truppidelt üle Eesti. Oli tuntud tegijaid, oli neid, keda polnud varem näinud-kuulnud, aga kõik soovijad said võimaluse esineda neljas mängukohas Palamusel – rahvamaja saalis, koolimaja väikeses saalis, muuseumi II korrusel ja Rehe-Möldri aida õuel.  Ilm õnneks soosis nii vabaõhuetendusi kui kogu festivali.

Enamus etendusi olid esitamisel paralleelselt erinevates mängukohtades, nii et kõiki kahjuks ei näinud – sel festivalil õnnestus näha väga väheseid etendusi.

LendTeater oli esindatud lavastusega “Terasmees” (autor Airé Pajur, lavastaja Tess Pauskar, laval Airé Pajur), kuid seekord oli võimalik esitada vaid I vaatus, kuna ajaline piirang kõigile lavastustele oli 1 tund.

Airé Pajur pälvis näitlejapreemia Armini rolli eest LendTeatri lavastuses “Terasmees” ja Maria rolli eest Vilde Teatri lavastuses “Pime tuba” (autor Airé Pajur, lavastaja Tess Pauskar).

“Pimeda toa” puhul tunnustas žürii väga head teemakäsitlust, tugevaid näitlejatöid ning lavastuslikku täpsust ja puhtust. “Pime tuba” tunnistati festivali parimaks lavastuseks ning lavastaja Tess Pauskar pälvis ühtlasi näitlejapreemia Jane rolli eest antud lavastuses.

“Terasmehe” puhul oli žürii jaoks üllatav, kuidas naisautoril tuli üldse mõte minna mehe mõttemaailma, ja samas tõsteti esile üldinimlike teemade käsitlemist läbi esmapilgul  karmi vanamehe suu läbi.