01.03.2017

“Terasmees” ja “Toatüdrukud”

(0)

Taas ühe lavastuse teekond on lõppenud: kaks aastat mängukavas olnud “Terasmees” oli 26.märtsil 2017 viimast korda laval.  Esietendus oli Monomaanial jaanuaris 2015. Teha esietendust festivalil pole kuigi hea variant, aga  tol korral sedaviisi juhtus. Esietendusest tänaseni on olnud pikk tee ning lavastuski on esietendusega võrreldes muutunud. Ka lavastaja on kasvanud ning tänasel päeval tahaks ta kõnealust materjali lavastada hoopis teisiti – küllap on see iga lavastaja puhul nii, et mitme aasta möödudes nähakse kõike hoopis teise pilguga, nähakse uusi vaatenurki ja nüansse.

Lavastus on olnud menukas ja pälvinud väga palju positiivset tähelepanu, samuti näitlejapreemiaid erinevatel festivalidel – lavastaja Tess Pauskar pole asjata vaeva näinud. Aitäh Tessile, kes võttis lavastada raske materjali ja nägi minuga väga palju vaeva – polnud see roll kergete killast.

Minu enda jaoks oli see vägagi suur väljakutse – mängida kahte rolli ning sealhulgas anda edasi mehe mõttemaailma ja hoiakuid. Selle mehe rolli puhul saan öelda, et niisugust rolli polnud ma varem mänginud ja ilmselt sellist ümberkehastumisvõimalust enam ka ei tule. Aga need olid põnevad hetked laval! 🙂

Kui “Kolme kange” teatepulga võttis üle Salme Vallateater, siis “Terasmehe” lõppedes alustab LendTeatris uus lavastus – “Toatüdrukud”. Tegemist on klassikalise materjaliga, lavastaja Ain Saviauk, mängivad Tess Pauskar ja Anne-Mai Tevahi – olete oodatud osa saama teatrielamustest!

Fotod tegi Elen Kontkar.