26.01.2024

Tähesäras NÕO!

(0)

Täna oli au ja rõõm olla NÕOCASti saates külaliseks ning Miku ja Janariga juttu puhuda.

Ikka LendTeatrist ja ikka sellest, mis tulemas. 🙂

Olgu nimetatud, et 2024. aasta on LendTeatri juubeliaasta – kui ma seda juba varem maininud ei ole! – nimelt täitub LendTeatril sel aastal 10 aastat tegutsemist! Uskumatu, kui kiiresti lendab aeg!

Ka selles mõttes, et olin kindel, et just hiljaaegu olen käinud NÕOCASti saates, aga selgus, et see oli juba kaks aastat tagasi! 🙂 No küll aeg lendab! 🙂

LendTeatri sünnipäevaks peame 3. augustit 2014. aastal, mil esmakordselt Külateatrite festivalil Vändras üles astusime LendTeatri nime all Aire Pajuri monolavastusega “Teine reaalsus”. See näidend tõukus otseselt ajakirjanduses kajastatud materjalidest erikoolide õpilaste mässudest Tapal ja Kaagveres, siis tuli Viljandi õpetaja mahalaskmine klassi ees… Kõigist neist sündmustest kerkinud südamevalu sai sellesse näidendisse pandud. Selle rolli eest pälvisin festivali parima naisnäitleja preemia ning näidend ise sai vaatajatelt väga positiivset ja toetavat tunnustust.

Sünnipäeva-aastat alustame uute lavastustega.
Praegu mängukavas olevatest lavastustest ja eesootavatest uuslavastustest rääkisimegi Miku ja Janariga, aga mitte ainult! 😉 Kuula ja vaata! 😉 Saade on eetris pühapäeval – kui saan lingi, jagan ka teiega.
Sel nädalal PÜHAPÄEVAL, 28. jaanuaril kell 16 mängime LendTeatris veelkord lavastust “Võluharjutus” ja siis tuleb Elva etendustel pikem paus.

11. veebruaril kell 16 esietendub LendTeatris ungari näitekirjaniku György Spiro näidend “PRAH”. LendTeatri näitlejatel Margusel ja Kristiinal täitus detsembris kahepeale 100 toredat aastat ja selleks puhuks tahtsime lavale tuua midagi nende esituses.

Järgmised etendused  17. veebruaril, 7 märtsil ja 10. aprillil.
 
Proovist tegi pilte Marko Hõrak.
Järgmisest nädalast algavad proovid uuslavastusega “Erik ja Anna”, mida lavastab Jaak Allik ning milles mängivad Katrin Pärn ja Helgur Rosental.
Esietendus on LendTeatris 23. märtsil ja siis on LendTeatris veel 4 etendust (vt. https://lendteater.ee/)
Kevadel on veel plaanis ka uuslavastus “Põrgupõhja Uuem Vanapagan”, mille on kirjutanud Peep Pedmanson ning aines on loomulikult Tammsaare tuntud teosest. Lavastus tuleb välja aprillis või mais.
LendTeater on osaline ka Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 avaüritustel –  meie kaks näitlejat (Margus Möll ja Gunnar Ülper) teevad kaasa avamisetendusel “Fööniks” Tartu Linnamuuseumis, lavastajad Katrin Pärn ja Janek Savolainen. Tasub vaatamist – väga hea ülevaade Tartus toimunud ajaloolistest sündmustest!
Kevadel on oodata koostööd Konguta kooliga ja Konguta Rahvamajaga, kus kogutakse praegu lugusid oma inimestest ja kodukohast ning selle põhjal valmib näidend ning tuuakse välja kontsert-lavastus Kodutuled köidavad“.
Lugu räägib küll Konguta kandi inimestest, kuid toob välja universaalsed teemad, mis kõnetavad laiemat publikut.
“Kodutuled köidavad” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.
Selle aasta suveetendused toimuvad taas Tartumaa Tervisespordikeskuses ja mis täpsemalt lavale tuleb, see on hetkel veel üllatus! 🙂
Suveetendused on kavas juunis 2024 enne jaanipäeva.
Suvel on LendTeater kaasatud ka teistesse suveprojektidesse nii Nõo vallas kui Mäksa vallas, kus samuti oodata väga põnevat koostööd.
Sünnipäeva ja uue hooaja algust tähistame siiski septembris, mil plaanis välja tuua väike popurrii 10 aasta vältel LendTeatris lavale jõudnud lavastustest. Lavastusi on väga palju, aga eks tuleb teha valik.
Sügiseks on niipalju uudist, et meil on kavas isadepäeva puhul korraldada väike teatrifestival “Laval ainult mehed!”, kus üles astuda saavad mehed lavastustega, sketšidega, tantsudega jms. Loodame sellest väga meeleolukat teatrisündmust! 🙂
Ja muidugi lisandub ka sügisel uuslavastusi ja kindlasti on pakkumisel ka jõululavastused! 🙂
Sünnipäeva-aasta tõotab tulla ülimalt tegus ja sündmusterohke! 🙂
Olge kursis  https://lendteater.ee/ !