12.02.2016

Sukeldume rahvatantsumaailma

(0)

raudkatsPõnevaid asju on sündimas!

Mulle meeldivad rahvatantsud ja rahvapillilood ja rahvalaulud, kuid ma ise ei ole kunagi rahvatantse tantsinud, pole süvenenud nende tekkeloosse ja kujunemisse.

Nüüd on mul võimalus sukelduda rahvatantsumaailma tänu sellele, et loomisel on näidend ja lavastus Anna Raudkatsist, meie rahvatantsuemast. Tema on ka üks alusepanijaist meie rahvatantsupidudele, ta on kogunud eesti rahvatantse, neid üles kirjutanud, soveldanud, uusi loonud ja rahva sekka viinud. Tema juhendamisel on rahvatants au sisse tõusnud ning tema eestvedamisel on seda võimlemisõpetajatele õpetatud, õpilastele edasi antud ning tema töö on olnud tohutu rahvatantsude ellujäämisel ja edasiandmisel.

Pole ükski prohvet kuulus omal maal ega omas ajas. Jah, tal oli oma hiilgeaeg, aga oli ka kriitikuid ja konkurente – võib vaid ette kujutada, kuidas loomeinimese hing vastutuulte jäises hinguses haiget saab. Anna Raudkats tõmbus küll avalikest suurpidudest eemale, kuid seda enam tööd tegi ta rahvatantsumaastikul tantsijatega – tema tantsurühmad olid ikka parimate seas.

Lavastus Anna Raudkatsist esietendub märtsis 2016.