07.01.2019

MONOMAANIA 2019

(0)

2019.aasta on taas MONOMAANIA-aasta, sedapuhku juba viies, nii et tähistame pisikest juubelit.  Suur rõõm on sellest, et Saint-Gobain Sekurit Eesti paneb festivalikorraldusele suursponsorina oma toeka õla alla – aitäh! Teatavasti on  Saint-Gobain Sekurit Eesti ka nende toetajate hulgas, kes aitasid meil teatrimaja üles ehitada.

MONOMAANIA on üle aasta korraldatav harrastusteatrite monolavastuste festival.

Kui me hakkasime 2011.aastal Elvas monolavastuste festivali korraldama, siis oli festival ühepäevane, kuid juba kolmandat korda on see kujunenud kahepäevaseks teatripeoks. Sel korral on osalevaid teatreid/truppe lausa 14, kes astuvad üles kokku 16 lavastusega. Tavapäraselt on festivalidel ajapiirang, kuid meie ei ole seda rakendanud, sest arvestame ka publikuga, kes tahab teatrisse tulles näha terviklikku lavastust, mitte katkendit.

Näitlejatele ja lavastajatele annab tagasisidet professionaalsetest teatriinimestest koosnev žürii, kes lõpuks ka tunnustusi  jagab.

Ootame meie festivalile arvukalt publikut, sest teatrielamusi saab kahel päeval tubli annuse!

Festivalile on võimalik pääsmeid lunastada kas ühepäevapiletina (10 €) või kahepäevapiletina (15 €).

LAUPÄEVAL, 19.jaanuaril

Kell 9.30 AVAMINE

9.40 – 11.00 Andrus Kivirähk “Aabitsa kukk” Jõgeva Linna Teater                                                                      

11.15 – 12.35 Annely R. Kallo “Selja taga” Tallinna Teeninduskooli Õpilasteater SEKAM

12.55 – 13.20  Väino Uibo  “Arstilkäik” Saaremaa Teater 

13.35 – 14.00  Väino Uibo  “Hõbepulm” Saaremaa Teater

14.25 – 15.05  Väino Uibo “Tädi Teresa”  Taritu Tubateater                                                                                                                                                            

15.05 – 16.00 LÕUNA

16.00 – 16.20  Gez´a Cs´ath “Konn”   Kiili Harrastusteater                    

16.35 – 17.25   Signe Heiberg  “Õpetaja Instagramist” BONA VERBUM

17.40 – 18.10  Janno Puusepp  “Ma ja Sa” Kiili Harrastusteater

18.25 – 18.50  Kaarel B. Väljamäe/ Diana Leesalu  “Suur mees juba” Salme Vallateater                  

19.05 – 19.55   Aire Pajur/ Kaidi Koppel “Elu tundmatuga” LendTeater

20.10 – 20.40  Jüri Tuulik  “Tüürimees Benjamin” Salme Vallateater

20.55 – 21.30  Janno Puusepp  “Ma ja Sa” Abja Gümnaasiumi näitetrupp 

21.45 – 22.00 Andrus Kivirähk´i ainetel “Vanem naine, märkmik käes” Tornimäe Näiteselts                                                                                                           

PÜHAPÄEVAL, 20.jaanuaril

9.30 – 10.10   Henri Barbusse “Hellus” Valka Linnateater                                                             

10.25 – 12.25  Annely R. Kallo  “Elu pärast…”  Suure-Jaani Näitetrupp Tegelt Kah                                                                                                                                                       

12.40 – 13.40 LÕUNA

13.40 – 14.40  Aljona Tšubarva  “Kolidor” Rakvere Noorteteater Jabloko                                                         

14.55 – 16.25  Andrus Kivirähk  “Köster” RAINBOW                                                                                                                                                                       

16.40 – 17.20 Žürii kokkuvõtted ja otsustamisaeg

Orienteeruvalt 17.20 LÕPETAMINE

KUUPÄEVALGUSETENDUSKOHTPILET
E., 30. septembril 201919:00KUMMITUSEDLendTeater (Pikk 73, Elva)OSTA PILET SIIT 8€ / 10€
T., 01. oktoobril 201919:00KUMMITUSEDLendTeater (Pikk 73, Elva)OSTA PILET SIIT 8€ / 10€
L., 12. oktoobril 2019Lühilavastuste festivalKiili Rahvamajas