07.07.2018

LendTeatris laotakse pasjanssi

(0)

Juba mitmendat päeva on LendTeatris käimas uue lavastuse proovid – nimelt tuli Väino Uibo Saaremaalt meile lavastama tema enda poolt kirjutatud näidendit “Pasjanss ehk alatu kättemaks”.

Väino Uibo nimi ei vaja elvalastele tutvustamist – Elvas sündinud ja Elva koolis õppinud teatrimees, kes Elvas pidas linnapea ametit aastail 1993-1998.

Et Väino Elvas just seda näidendit lavastab, on igati õigustatud – näidendi kirjutamiseks sai ta ajendi ja algimpulsi just Elvast. Kus mujal seda siis lavastada kui mitte idee sünnipaigas!?

Lavastaja ja näitlejad võtavad asja tõsiselt ning proove tehakse iga päev korraliku tööpäeva jagu, aga see ei tähenda, et meil lõbus ei oleks!  🙂 Tihti on nalja nabani ja just prooviprotsess on see, mis mulle kõige enam meeldib: nii palju huvitavaid käike, otsinguid, katsetamisi, nalja, ootamatuid pöördeid – kõike seda, mis teeb kogu protsessi meeldejäävaks. Rääkimata kõigest õpetlikust ja arendavast, millega lavastaja meid kostitab.

Esietendust on oodata üsna peatselt – märk sellest, kui tõsiselt meil teatritegemist võetakse. Kuigi toonitan, et tõsine teatritegemine ei tähenda seda, et meil nalja ja naeru ei ole! 🙂 Lisaks on uuslavastuse puhul tegemist tragikomöödiaga – saab nii naerda kui ka mõtteainet – ja muidugi on meil endil siis ka väga lõbus. Eks me peamegi proovides ennast tühjaks naerma, et me etendustel ise naerma ei purskaks. 🙂

Kaasatud on ka lapsed ja lapselapsed, sest teatavasti on enamiku näitlejate lapsed üles kasvanud teatrite tagatubades – ei ole see meilgi teisiti! Kus siis lapsed ja lapselapsed olema peaksid, kui emad-vanaemad laval proovi teevad?!

Kõige pisemate jaoks on olemas ka abivalmis lapsehoidja ja see võimaldab lapseemmel oma rollile keskenduda.

“Pasjansi ladumine” veel kestab ning publiku ette astume 24.juulil LendTeatris – olge valmis osa saama kaasahaaravast teatrielamusest! 🙂

Kõnealuses lavastuses teevad kaasa Kaidi Koppel, Margus Möll, Aare Sepp, Airé Pajur.

Fotod proovidest: