12.08.2018

Kärlal ja Karksis

(0)

LendTeatri reis külateatrite festivalile algas juba neljapäeval, mil kõik vajalik kraam sai valmis pandud, järelkäru renditud ning Margus ja Aare kõik vajaliku laadungi järelkärule ja autosse mahutasid – ja seda polnud mitte vähe! Reedel, 10.augustil oli lendteatrilastel äratus juba pool neli hommikul ning pool viis asus Margus meid autole korjama. Väljasõit Elvast oli kell 5 hommikul ning eesmärk jõuda Virtsu kella üheksasele praamile.
LendTeater väisas reedel, 10.augustil Saaremaad, kus Kärlal toimus järjekordne külateatrite festival – imetore oli kohata häid tuttavaid teatrimaastikult!
Meie Marguse (lavastuses Juhani roll) ja Aarega (lavastuses Aadu roll) oleme vanad “festivalihundid”, aga Kaidile (lavastuses Juta roll) ja Jakopile (meie heli- ja valgustehnik kõnealuses lavastuses) oli seekordne festival esimene. Kaidil oli kaasas toetusmeeskond – oma pere, kes Kaidi esimesele festivaliesinemisele pöialt hoidis ja kaasa elas. Festivalil olid agarad “papparazzod” ning festivalipilte jagas Saarte Hääl.
Sedapuhku astusime külateatrite festivalil üles Väino Uibo autorilavastusega “Pasjanss ehk Alatu kättemaks”, mis alles hiljaaegu vaatajateni jõudis – esietendus oli 24.juulil Elva LendTeatriMajas (Pikk 73) ning oleme jõudnud publikule neli etendust mängida, festivalil astusime rahva ette viiendat korda. Lavastuses teevad kaasa Kaidi Koppel, Margus Möll, Aare Sepp ja Airé Pajur, heli- ja valguspuldis toimetab Jakop Kähr.
Kaidile oli see esimene teatrifestival ning temal jagus närveldamist tublisti, aga kui ta lavale jõudis, siis tundis seal end kui kala vees, nagu ta pärast ütles. Tema kinnitusel oli mängida väga hea ja siis polnud enam mingit närvi! Näitlejad Kaidi Koppel, Margus Möll, Aare Sepp ja Airé Pajur andsid endast maksimumi ning žürii sõnul oli tegemist tugevate näitlejatöödega.
Oleme vägagi festivalilembesed ja tahame alati kohal olla algusest lõpuni, et maksimaalselt osa saada kõigist lavastustest ja muljetest – alati on huvitav vaadata, mida ja kuidas mängitakse, vahetada muljeid, tuttavatega kohtuda -, kuid seekord pidime vahepeal tagasi mandrile põikama, sest varasemate kokkulepete põhjal ootasid meid esinemised Karksi Valla Kultuurikeskuses traditsioonilisel kultuurisündmusel “Augustiöö Augustiga”, mis pühendatud August Kitzbergile. Karksis mängisime lavastusi “Nukitsamees” ja “Kaks teist tooli”.
“Nukitsamees” oli seekord vägagi eksklusiivne ja põnevusega ootasime ka ise, kuidas kõik toimib – nimelt olid meil sel korral Iti ja Kusti osades Mirja ja Miku asemel uued näitlejad, kes varem neis rollides üles astunud ei ole. Irina Radionova ja Karl Bussov “hüppasid pea ees vette” ja tegid ülihead rollid – supertöö!
Augustiöö lavastustest tegi pilte Kai Kannistu ning pilte kõigest toimunust ning lavastustest saab näha siin.
Eesti Harrastusteatrite Liidu tegevjuht Kristiina Oomer tegi festivalist kokkuvõtte, mille ka allpool ära toome.

Suur-suur tänu korraldajatele ja palavad õnnitlused-kallistused kõigile!

XVIII Külateatrite festival toimus 10.-12.augustil Kärlal, Saaremaal.

Festivalil osales 34 harrastusteatrit 35 lavastusega. Teatritegijaid kogunes Saaremaale üle 300 harrastaja kõikjalt Eestist.

Lavastusi vaatasid ja analüüsisid Leila Säälik ja Tõnis Kipper; Külli Reinumägi ja Rait Avestik; Tiina Tegelmann ja Ingmar Jõela.

Suur tänu Kärla rahvamajale ja Saaremaa harrastusteatritele festivali suurepärase korraldamise eest.

XVIII Külateatrite festival 2018

Leila Säälik ja Tõnis Kipper tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:
Seasaare Teater
J.Puusepp “Missioon” lavastaja Janno Puusepp

Saaremaa Teater
V.Uibo “Naised meeste maailmas” 1.osa Arstilkäik 2.osa Hõbepulm lavastaja Väino Uibo

Eriti kenasti mängisid naisnäitlejad:
Reet Raudsepp lavastuses “Missioon” Seasaare Teater
Ane Purgas lavastuses “Missioon” Seasaare Teater

Eriti kenasti mängisid meesnäitlejad:
Margus Möll lavastuses „Pasjanss” LendTeater
Arvo Lamp lavastuses “Unistuste(k)andja” EHH-TEATER

Näitlejapreemiad:
Gerry Grünberg lavastuses “Vandekohus” – Tornimäe TUNGAL
Ingrid Holm lavastuses “Vandekohus” – Tornimäe TUNGAL
Kaidi Koppel lavastuses “Pasjanss” – LendTeater
Piret Dreimann lavastuses ꞌꞌSee, kes avab ukseꞌꞌ – “On 1 teater”
Jane Lumijõe lavastuses ꞌꞌSee, kes avab ukseꞌꞌ – “On 1 teater”
Rein Annuk lavastuses “Ärimehe poisipõlv” – Rainbow

Žürii eripreemiad:
Väino Uibo lavastuste „Pasjanss“ ja “Naised meeste maailmas” eest
Argo Juske lavakujunduse eest lavastustes „Kosilane Rakverest“ ja ꞌꞌSee, kes avab ukseꞌꞌ
Pärnu-Jaagupi Aleviteateri Rändtirtsud lavastusele “Minu ema on päkapikk” ebatavalise jõululoo eest.

Tiina Tegelmann ja Ingmar Jõela tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:
Kose näiteselts “Kikerdis”
“Nässu in memoriam” (J.Tuuliku “Kojusõit ainetel dramatiseerinud Maie Matvei) lavastaja Maie Matvei

Kolmas Voorus
J.Puusepp “Asemikud” lavastajad Kersti Sillaots ja Andres Linnupuu

Eriti kenasti mängis naisnäitleja:
Hilja Sikka lavastuses “Asemikud” – Kolmas Voorus

Eriti kenasti mängisid meesnäitlejad:
Marcus Ellervee lavastuses “Üle vee” – Väike Tantsuteater MERI
Andres Õis lavastuses “Nässu in memoriam” Kose näiteselts “Kikerdis”

Näitlejapreemiad:
Leida Lepland lavastuses “Asemikud” – Kolmas Voorus
Ülle Sirila lavastuses „Sirena ja Victoria” – PadiseRahva Teater
Margo Laine lavastuses „Sirena ja Victoria” – PadiseRahva Teater

Žürii eripreemiad:
Teatteri Wecando (Soome) lavastuse “Jussin syntymäpäivät” eest, lavastaja Anu Hytönen
Kärla näiteselts lavastuse „Maada“ eest, lavastaja Marika Paas
Abruka naistele lavastuses “Nässu in memoriam” – Kose näiteselts “Kikerdis”
Tarmo Kruus dramaturgia loomise eest lavastuses “Ehitame torni!” – Pajusi Teater

Külli Reinumägi ja Rait Avestik tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:
Salme Teater
S.Mrožek “Suvepäev” lavastaja Jaanus Nuutre

Oomeriteater
“Seitse samuraid” (T.Ojasoo, E.Sepmer “Seitse samuraid” ainetel) lavastaja Maret Oomer

Krabi Külateater
M.Mürk “Piimäpukijutu” lavastaja Marje Mürk

Salme Vallateater
U.Lennuk “Igavene kapten” lavastaja Maire Sillavee

Eriti kenasti mängis naisnäitleja:
Heidi Pähn lavastuses “Suvepäev” – Salme Teater

Eriti kenasti mängisid meesnäitlejad:
Kristjan Arunurm lavastuses “Suvepäev” – Salme Teater
Rainer Miller lavastuses “Suvepäev” – Salme Teater
Meelis Juhandi lavastuses “Igavene kapten” – Salme Vallateater

Näitlejapreemiad:
Joonatan Ants Laidus lavastuses “Kessleri viled” – Maarjalill
Eliis Raaper lavastuses “Igavene kapten” – Salme Vallateater
Tiiu Vallimaa lavastuses “Kaks mängu linnapargis: potimäng ja ärtumäng” – Saue Seeniorteater
Terje Menert lavastuses “Kaks mängu linnapargis: potimäng ja ärtumäng” – Saue Seeniorteater
Eigi Tali lavastuses “Projekt Victoria” – Jõelähtme LavaGrupp
Toivo Prostang lavastuses “Põrunud aru õnnistus” – Taritu tubateater

Žürii eripreemiad:
Astra Põlma dramaturgia loomise eest lektoorium-lustmäng “100 vakka teatrisoola” – Vana-Vigala näitetrupp “Topelt-Kiiks”
Martin Rebane ja Tiit Tammesson tõetruu ideede lahingu eest lavastuses “Projekt Victoria” – Jõelähtme LavaGrupp

Kahjuks ei ole pilte Saaremaal mängitud “Pasjansi” etendusest, aga lisan siinkohal pildid Elvas mängitud etendusest (fotod Aili Alber).

Karksi-Nuia Kultuurikeskuses jäädvustas nii “Nukitsameest” Kai Kannistu.

Lavastusest “Kaks teist tooli” tabas Kai Kannistu selliseid hetki:

KUUPÄEVALGUSETENDUSKOHTPILET
E., 16. märtsil 202019:00LÕKS LendTeater (Pikk 73, Elva)OSTA PILET SIIT 6€ / 8€
T., 17. märtsil 202018:30MAA PORIPRITSMED PÜHI SUULT Veriora Rahvamaja
(Viluste Põhikooli aula)
N., 19. märtsil 202019:00EMA TEREESALendTeater (Pikk 73, Elva)OSTA PILET SIIT 6€ / 8€
L., 28. märtsil 202019:00PISUHÄND
(Tornimäe näiteselts Tungal Saaremaalt)
LendTeater (Pikk 73,
Elva)
R., 3. aprillil 202019:00MEELEPETENooruse Maja
Pärnus
(Roheline 1B, Pärnu)
OSTA PILET SIIT 10€ / 12€
L., 4. aprillil 202016:00MEELEPETEKärla Rahvamajas
Saaremaal
OSTA PILET SIIT 8€ / 10€
P., 5. aprillil 2020MEELEPETETornimäe Rahvamajas
Saaremaal
T., 7. aprillil 202019:00ÜHESUGUNE ÕNN
(ESIETENDUS!)
LendTeater (Pikk 73, Elva)
K., 8. aprillil 202019:00LUIKVALGE Seasaare Teatris Viljandis
(Väike-Turu 3, Viljandi)
N., 9. aprillil 202019:00ÜHESUGUNE ÕNNLendTeater (Pikk 73, Elva)
P., 12. aprillil 202016:00ÜHESUGUNE ÕNNLendTeater (Pikk 73, Elva)
E., 13. aprillil 202019:00ABIELUMÄNGTallinna TeoteaterOSTA PILET SIIT 10€ / 12€
K., 15. aprillil 202019:00MEELEPETELendTeater (Pikk 73, Elva)OSTA PILET SIIT 6€ / 8€
R., 17. aprillil 202019:00ÜHESUGUNE ÕNNLendTeater (Pikk 73, Elva)
T., 21. aprillil 202019:00 MA OLEN PAKS (Külalisetendus)LendTeater (Pikk 73, Elva)OSTA PILET SIIT 6€ / 8€
P., 26. aprillil 202016:00MEELEPETELendTeater (Pikk 73, Elva)OSTA PILET SIIT 6€ / 8€
E., 27. aprillil 202019:00ÜHESUGUNE ÕNNLendTeater (Pikk 73, Elva)
K., 29. aprillil 202019:00NELJA NAISE TALU
(Elva Harrastusteatri esietendus)
LendTeater (Pikk 73, Elva)
N., 30. aprillil 202019:00ARMASTUSE VALGED VALED (ESIETENDUS!)LendTeater (Pikk 73, Elva)
L.-P., 2.-3. mail 2020Tartumaa ja Jõgevamaa harrastusteatrite festival Võnnu Kultuurimaja
P., 3. mail 202017:00KADRILL MAKSUAMETIGALasva Kultuurimajas
E., 4. mail 202019:00ARMASTUSE VALGED VALEDLendTeater (Pikk 73, Elva)
T., 5. mail 202019:00LEIVI
(Teatri Must JaAm etendus)
LendTeater (Pikk 73, Elva)
R., 8. mail 202018:00 NUKITSAMEESVana-Koiola Rahvamaja
E., 11. mail 202019:00ARMASTUSE VALGED VALEDLendTeater (Pikk 73, Elva)
T., 12. mail 202019:00ÜHESUGUNE ÕNNLendTeater (Pikk 73, Elva)
N., 14. mail 202019:00ARMASTUSE VALGED VALED LendTeater (Pikk 73, Elva)
L., 16. mail 202020:00NUKITSAMEESTartu Laulupeomuuseum
(MUUSEUMIÖÖ
RAAMES)
P., 17. mail 2020ABIELUMÄNG
(rahvusvahelise festivali raames)
Olgaek Teater
(Stuttgart)
T., 19. mail 202019:00ÜHESUGUNE ÕNNLendTeater (Pikk 73, Elva)
R., 22. mail 202018:00KADRILL MAKSUAMETIGAPala Kultuurimaja
P., 24. mail 2020KADRILL MAKSUAMETIGA
(Reserveeritud)
Tartu Uus Teater
K., 15. juulil 202019:00SEGADUS PEO AJAL
(koos MTÜ -ga Must JaAm)
Nõo alevikus
N., 16. juulil 202019:00SEGADUS PEO AJAL
(koos MTÜ -ga Must JaAm)
Nõo alevikus
R., 17. juulil 202019:00SEGADUS PEO AJAL
(koos MTÜ -ga Must JaAm)
Nõo alevikus
P., 19. juulil 2020KUMNA MÕIS
R., 24. juulil 202017:00EMA TEREESAKamari küla
L.-P.
25.-26. juulil 2020
Huumoripäev
PARDIPRÄÄKS
Tabivere rannas
R.-P., 7.-9. august 2020Eesti külateatrite festival
Palamusel
Eesti külateatrite festival
Palamusel
Eesti külateatrite festival
Palamusel
Eesti külateatrite festival
Palamusel
T., 4. augustil 202019:00SEGADUS PEO AJAL
(koos MTÜ -ga Must JaAm)
Nõo alevikus
K., 5. augustil 202019:00SEGADUS PEO AJAL
(koos MTÜ -ga Must JaAm)
Nõo alevikus
N., 6. augustil 202019:00SEGADUS PEO AJAL
(koos MTÜ -ga Must JaAm)
Nõo alevikus
R.-P.
7.-9. augustil 2020
Eesti XX Külateatrite FestivalPalamusel
N.-P.
10.-13. septembril
2020
Rahvusvaheline NEATA festivalKuressaares