11.06.2016

Esimene ametlik etendus LendTeatriMajas

(0)

Nüüdseks on välja kuulutatud, et LendTeatri esimene ametlik etendus OMA KODUS saab toimuma 16.juunil kell 19 meie uues teatrimajas Pikk 73 Elvas.

Mis oleks veel sobivam avalavastuseks kui  “KOLM KANGET”, mis pälvis maikuus toimunud Tartumaa ja Jõgevamaa harrastusteatrite festivalil TARTUMAA PARIMA LAVASTUSE PREEMIA.

Samas lavastuses mängiv ANU KORELA hinnati TARTUMAA PARIMAKS NAISNÄITLEJAKS.

Lavastuses mängivad Anu Korela, Merlin Ponna ja Aire Pajur.

Kuidas mina, Aire Pajur, lavastajana leidsin osatäitjad?

Alustagem sellest, et tegelikult ei pidanud “Kolme kanget” üldse mina lavastama, vaid pidin ainult mängima Amanda rolli. Samuti oli toonane lavastaja näinud rollides hoopis teisi osatäitjaid. Paraku juhtus nii, et toonane lavastaja ei lavastanud ja väljavalitud näitlejad ei mänginud ning minul ei jäänud üle muud, kui hakata ise lavastajaks.

Lootsin, et saan enda asemele mängima kellegi teise, aga ka minu poolt väljavalitud näitlejad loobusid pakkumisest ja nii ei jäänud mul selleski osas muud üle kui ise mängida. Üldiselt ei pea ma heaks variandiks nii lavastamist kui mängimist, aga mul oli valida, kas projekt saab teoks või mitte. Valisin selle, et projekt saab teoks.

Jah, muidugi oli keeruline ise lavastada ja ühtlasi laval mängida – kasutasime ka filmimist, et saada aimu, mismoodi laval tehtu välja näeb -, ja abiks oli ka Margus Möll oma kõrvalpilguga.

Anu jäi mulle meelde aastaid tagasi toimunud kooliteatrite festivalilt, kus mina olin žüriis, ning Anu torkas silma oma loomuliku ja spontaanse mänguga – tema oli siis 9.klassi õpilane – , loomulikkust ei kohta laval just väga tihti -, ning Anu pälvis tookord ka parima naisnäitleja tunnustuse.

Kui mul oli vaja Mia osatäitjat, siis lasin silme eest läbi kõikvõimalikud variandid ja õnneks nägin mingis FB postituses Anu pilti ning kohe meenus tema mitme aasta tagune osatäitmine – uskusin tema võimetesse ja andekusse.

Merlin Ponna oli ainuvõimalik valik sellesse rolli, kui pidin ise hakkama osatäitjate osas otsuseid langetama ja kui selgus, et varasem osatäitja seda rolli täita ei saa.

Nii Anule kui Merlinile olid nende rollid üsna suureks väljakutseks, kuna nad polnud varem midagi sellist mänginud – ja see mulle meeldis! Alati on näitleja jaoks arendav, kui nad saavad mängida rolle, mida pole varem kehastanud – see annab võimaluse arenguks ja põnevaks väljakutseks.

Mulle endale oli piisavaks väljakutseks asjaolu, et pidin nii lavastama kui mängima – sain hea kogemuse.

Margus Möll heli- ja valgusespetsialistina oli ainuvõimalik valik, sest Margust võib usaldada kõigis kuitahes keerulistes tehnikalahendustes – ja siingi leidis see kinnitust.

16.juunil kell 19 on võimalus kõigil tulla vaatama meie lavastust “Kolm kanget”.