23.04.2016

Esietendus!

(0)

Enne esietendust on alati palju tegelemist ja mulle meeldib, kui hommik on vaba, et kõik vajalik korralikult läbi mõelda, rahulikult tegutseda ning etenduseks valmistuda.

Esietendus tähendab kutseid, vabapääsmeid, kirjavahetusi, esietenduse külaliste kostitamist, toetajate tänamist, esietendusejärgse peo organiseerimist, kavade ja piletite kujundamisi, printimisi ja nummerdamisi, lava, valguse ja heli paikaseadmisi ja ülekontrollimisi, mõningate stseenide kordamisi, ärevust eelseisva pärast, muretsemist, kas publikut ikka tuleb, rekvisiitide olemasolu kontrollimist ja nii edasi ja nii edasi ja nii edasi…

Muidugi on enam-vähem sama enne iga etendust, aga esietendus on pidulikum ja ärevam. Et kas kõik õnnestub ja sujub nii nagu vaja.

Meie esietendus kulges pisut teisemalt kui tavaliselt ja näitlejatel oli veidi raskem oma etteastele keskenduda, aga see ongi meie esinemiskoha omapära ja sellega peame esinejatena arvestama. Pole muidugi väga tavaline, et keegi võõras lavale tikuks, aga kõige naljakam oli hiljem ühe vaataja kommentaar, et kas see ei olnudki nii mõeldud või?! 🙂

Igatahes jäävad sellised etendused meelde, kus midagi juhtub ja ei kulge ettearvatult. 🙂

Muidugi on kõige raskem neil, kes peaaegu terve aja laval on ja vaid hetkeks saavad võimaluse lavalt ära minna – kolmel näitlejal (Margus Möll, Anne-Mai Tevahi, Karl Bussov) on väga suur ja kandev roll panna end tegelaste kingadesse, mõelda, käituda ja olla need, keda nad kehastavad. Tean, kui raske on end emotsionaalselt viia seisundisse, kus pead andma endast kõik ja rohkemgi veel – see on tohutu pinge.

Pärast esietendust oli koos külalistega väike tänušampus ning rõõm oli kuulda, et publikule väga meeldis nii näitlejate mäng, kujundus, muusikavalik kui lavastus tervikuna.  Lisaks on ka lavastuse teema on aktuaalne ning loodame, et publik leiab meid Tartu kirevalt teatrimaastikult üles. 🙂

Lavastaja Tess Pauskar on ühtlasi  lavastuse kunstnik, muusikaline kujundaja kui etenduste ajal ka heli- ja valgustehnik ning tema rääkis pikemalt lavastusprotsessist, selle keerukusest ja loomingulistest otsingutest. Kõik olid ühel meelel selles, et Tess on teinud taas suurepärase töö ja seda tasub igal juhul vaatama tulla.

Aitäh vaimustavale trupile – sellise seltskonnaga on lust ja rõõm koos teatrit teha! 🙂

Meie head toetajad on Tartu Tampere Maja, Pizza- ja Grillrestoran TAVERNA, Tartumaa Ekspertgrupp, Eesti Kultuurkapital, Tartu Athena Keskus, Tartu Laulupeomuuseum, Tartu linn, Tartu Kultuuriaken, TRAKS, Maido Möls, Katrin Välja, Merlin Ponna, Anžela Lember, Tarvo Metspalu.