25.07.2018

ESIETENDUS “PASJANSS”!

(0)

24.juuli 2018 oli meil taas märgilise tähtsusega – toimus järjekordne esietendus! LendTeatris nägi lavavalgust Väino Uibo autorilavastus “Pasjanss ehk Alatu kättemaks”.  Sellel suvel siis järjekorras neljas esietendus (juunikuus tulid välja “Lõks”, “Maa poripritsmed pühi suult” ja “Teofrastus”) ning taas oli täissaal koos lisakohtadega vaatamas meie verivärsket uuslavastust Väino Uibo käe alt.

Sabistamist oli tublisti. Eelmise õhtu kontrolletenduse kohta andsid meie oma teatriinimesed väga positiivset tagasisidet, kuid lavastajal oli meile veel nii mõndagi korrigeerivat öelda ja esietendusele läksime vastu mitmete näpunäidetega, mida silmas pidada, mida teha  ja mitte MITTE teha. 🙂

Täissaal, vapustavalt hea kaasaelav publik, esietenduse lavanärv – see kõik andis esietenduseks meeletu energia ja väga hea oli mängida!

Publikult oli kuulda kiitvaid hinnanguid nii tekstile kui näitlejate mängule. Igatahes on lavastaja ja näitlejate koostöö kandnud väga ilusat vilja ning publiku positiivne tagasiside näitlejate mängule on otseses seoses lavastajatööga – meie tänukummardus lavastaja Väino Uibole!

Rõõm on meiepoolne, et ta tuli meile lavastama, ning loodame, et meie koostöö Väino Uibole sedavõrd sobis, et ta on nõus meil edaspidigi lavastama. 😉 Andekatest näitlejatest meil puudust ei ole ja vähemalt kord aastas üks lavastus oma kodulinnas teha on ju igati patriootlik ning isamaa ei unusta seda kunagi, LendTeatrist rääkimata! 🙂 🙂 🙂

Oma kursusekaaslase tööd oli uudistama tulnud ka Malle Pärn, kes teatavasti lavastas LendTeatris Robert Thomase näidendi “Lõks” ning kellega koostöö LendTeatril jätkub. Temalgi jagus näitlejatöödele vaid kiidusõnu.

Soovime nii “Pasjansile” kui ka meie kõigile suvel esietendunud uuslavastustele pikka iga ja sooja vastuvõttu publikult – olete oodatud LendTeatrisse!